Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Osadników

„Stop Uzależnieniom”, „Stop Przemocy”.

Utworzono dnia 16.12.2021

W dniu 26.11.2021 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy VIII na temat uzależnień. Zajęcia dla młodzieży prowadziła p. Izabela Jadwiżyc z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku, która od lat współpracuje z naszą szkołą w tym zakresie. Uczniowie zapoznali się z następującymi informacjami: co nazywamy uzależnieniem, jak powstają, co jest ich przyczyną, jakie są najpowszechniejsze uzależnienia, jak je rozpoznawać, jakie są skutki oraz przede wszystkim jak im zapobiegać oraz jak je leczyć. W czasie spotkania p. Iza pokazała młodzieży również film edukacyjny dotyczący uzależnień. Zajęcia odbyły się w ramach działań profilaktycznych wynikających z założeń programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły.

W tym dniu odbyło się również spotkanie uczniów szkoły w celu podsumowania konkursu profilaktycznego pt.: „Stop Uzależnieniom”, „Stop Przemocy”. Konkurs odbył się w ramach realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych wynikających z programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Konkurs miał formę plastyczną. Zainteresowanie konkursem było duże wśród uczniów. Najliczniej udział wzięli uczniowie z klasy 0 i klasy III . Komisja : p. Izabela Jadwiżyc z PSSE w Szczecinku, p. Katarzyna Woroń, p. Martyna Horodek i p. Adrianna Bastek wyłoniła zwycięzców. Wyniki konkursu: Grupa młodsza – uczniowie klas 0-III I miejsce – Lena Horodek kl. III II miejsce – Kornelia Obłąkowska kl. III, Zuzanna Płaszczyńska kl. III III miejsce – Miłosz Wiekiera kl. I, Filip Świerczyński kl. III wyróżnienia: Michalina Harbat, Maja Chyćko, Kaja Gładysz, Maja Krzysztofiak, Wiktoria Szaden, Zosia Zakrzewska, Antoni Borowski, Patrycja Wasilewska, Kacper Świętochowski, Kacper Skrzypiec, Julia Czyżewska, Przemysław Świętochowska, Hania Partyka, Amelia Sameć, Kacper Mruk, Lena Czapiewska, Anna Maj, Karol Jesionowski. Grupa starsza – uczniowie klas IV – VIII I miejsce – Klaudia Drewnowska kl. VII II miejsce – Michał Kukuła kl. IV, Wiktoria Wojtczak kl. VI III miejsce – Aleksandra Atrachimowicz kl. VII wyróżnienia: Milena Zalewska, Kasjana Nierodka, Kacper Czapliński, Michał Krzysztofiak, Kornelia Grzesiak. Wszyscy uczniowie biorący udział konkursie otrzymali nagrody rzeczowe.

Licznik odwiedzin: